ma.AlcoruGuru.ru

Сабра (Сабра)

Видео: m60t Сабра турската оклопни, резервоарот турските превозници оклопни единици

Сабра

Францускиот вкус, феникиски амфора, ориентални фонт.

"Сабра" - најпопуларниот израелски ликер. Првото шише дојде надвор од собранието линија во 1963 година. Во форма, тоа се повторува пронајдени за време на ископувањата во близина на феникискиот шише возраст од над 2 илјади години, кој сега е во музеј во Тел Авив.За 40 години, фабриката му припаѓаше на семејството Bofmanov, но во 2003 година беше продаден на брендот. Во моментов, 50% од средствата во сопственост од страна на израелската компанија гигант алкохол Кармил, а другата половина од акциите на американскиот «Кралската Вино Корп».

Во моментов се произведува три типа на алкохол.

портокалРецептот на пијалок влегува вкусови на чоколадо и цитрус свежина. Се користат за производство на "kumquat" диви видови на портокали, кој во прилог на неговата оригинална вкусот е различен и посебен вид на овошје. Тврдината - 30%. Боја - килибар. Тоа се однесува на алкохолни «Премиум» класа.

kumquat

Kumquat плодови како поголема верзија buckthorn бобинки.

Видео: Сабра

Soffee

Kofeny ликер Сабра, исто така, се однесува на премиум класата. Тврдината - 30%. Освен светли кафе арома чувствува ноти на ванила. Тоа е широко се користат во готвењето, во мешани пијалоци. Најпознатиот од нив - црна Руската (Алкохол вотка 2 дела 1 дел).

Видео: M60T Сабра ТСК (модернизира edilen резервоарот)

Големиот Сабра

Ликер од портокал врз основа на ракија од францускиот сорти грозје. Тврдината - 40%. Карактеризира со сува вкус со јасна цитрус мирис. Боја - килибар. Всушност, една копија на познатиот Grand Marnier, но не и за Израелците, за што Сабра се смета за национална гордост. Сепак, намалувањето на иронија тоа треба да се напомене дека пијалок е прилично заслужува да го носи префиксот "голем", како што беше потврдено од страна на голем број награди на престижни меѓународни изложби.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Имињата на најскапото вискиИмињата на најскапото виски
Виски lagavulinВиски lagavulin
Kahlua (kahlua)Kahlua (kahlua)
Коктел "Оклопни Потемкин" - 5 различни композиции и карактериКоктел "Оклопни Потемкин" - 5 различни композиции и карактери
Приказната на шишетоПриказната на шишето
"Пролет" почна да издава три нови ликери"Пролет" почна да издава три нови ликери
Овој фасцинантен алкохол - 2 часа.Овој фасцинантен алкохол - 2 часа.
Водка и коњакВодка и коњак
Коктел "Оклопни Потемкин" со фотографии и видеоКоктел "Оклопни Потемкин" со фотографии и видео
& Ldquo; рускиот Vine & ldquo; проширува производството& Ldquo; рускиот Vine & ldquo; проширува производството
» » Сабра (Сабра)