ma.AlcoruGuru.ru

Родовите и класите на вотка

Родовите и класите на вотка

Родовите и класите на вотка

Родовите и класите на вотка во главниот дел од квалитетот на водата и алкохол.

Од производството на вотка - е ништо друго туку разредување на готовиот алкохол со вода до концентрација од 40%.

Видео: видови на алкохол за вотка

Постојат вотка алкохол со 45% и 50%. Но, како што знаете, дека повеќето оптимална концентрација на алкохол - се уште 40%.

                           И така вотка може да се подели во два вида на условнообичните. Наједноставниот водка која се состои од мешавина на алкохол-вода, без надворешна нечистотии. Вкусот зависи од квалитетот на вода и алкохол. Тие вклучуваат "Екстра", "сибирски", "едноставен стар руски", "пченица".

специјални. Има веќе додадени средства за ароматизација и ароматични адитиви. Тие помагаат да се ублажи алкохол сарказам. Ова вотка има убав пијалок. Овие видови на водка се: "руски", "Москва посебно", "Руски", "амбасада", "Капитал".

Видео: Топ 5: На повеќето невообичаени водка во светот [гурманските Шанел]

Од вотка е направен од различни квалитети на вода и алкохол, односно, и тогаш тоа ќе зависи од класата на вотка. Водка алкохолот, од кои корисникот може да произведува вотка подели во три вида.

              Видови на водка алкохол:луксузни. Од највисок квалитет.

дополнителен. Еве, просечниот квалитет.

Видео: Зборувајќи букет цвеќе Цртеж Флора цвет букет Водка долгогодишна

Високо чистење. Ова лош квалитет на таквите алкохол.

          Постојат некои класи на вотка:

економија. Водка оваа класа имаат многу низок квалитет. Тука, алкохол "Високо чистење" и минимум филтрирање. Истурете во повеќето едноставен со најевтина етикети шише.

стандард. Оваа класа вотка има повеќе прифатлив квалитет и ниска цена. алкохол "Екстра" е употребен. Таков производ се филтрира неколку пати. На шишето има свои анти-фалсификувањето и шише има убав облик.

премија. Оваа класа вклучува елита пијалаци. Во нивното производство, алкохол од типот "Лукс". Најинтересен е дека се чисти и алкохол и вода. Оваа класа вклучува: "на Nemiroff", "Капитал", "Khortytsya апсолутна", "Руски стандард".

Супер-премиум. Во принцип, оваа класа квалитет на вотка исто како и "Премиум", но цената е значително различни. Во повеќето случаи, за прочистување се врши со помош на благородни метали, злато и сребро. Обидете се да ја користат водата од далечинскиот управувач извори.

Сега добро разбирање на видови и степени на вотка, можете да преминете да се знае кој пие договор. Па, како да се пие вотка, разговарав со овој член.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
На најпопуларните видови на водка во РусијаНа најпопуларните видови на водка во Русија
Сега Водка ТМ "руската шума" во новата година - 1 литар !!!Сега Водка ТМ "руската шума" во новата година - 1 литар !!!
Класичен руска воткаКласичен руска вотка
Црна РускатаЦрна Руската
Вотка класи: Премиум, Делукс и другиВотка класи: Премиум, Делукс и други
Популарни првиот бренд вотка "руски големина" ... - 2 часа.Популарни првиот бренд вотка "руски големина" ... - 2 часа.
Широк карневалот со вотка "руски Стандард" во ЛондонШирок карневалот со вотка "руски Стандард" во Лондон
Традицијата и иновацијата во производството на руската воткаТрадицијата и иновацијата во производството на руската вотка
Компанијата "руски Стандард Водка" учествува на меѓународната изложба во Кан twfaКомпанијата "руски Стандард Водка" учествува на меѓународната изложба во Кан twfa
"Гламурозен пот панталони" во Калина бар со "Руски стандард""Гламурозен пот панталони" во Калина бар со "Руски стандард"
» » Родовите и класите на вотка