ma.AlcoruGuru.ru

Како да се напие Mojito

Видео: Постарите луѓе прв пијат mojitos

Како да се напие Mojito

Како да се напие Mojito

Како да се пијат Mojito правилно и да го извлече максимумот на оваа многу популарна и вкусни коктели?

Јасно е дека ова не е едноставна пијалок, како и Менхетен коктел, па на културата на неговата употреба се уште треба да се знае.

како да Mojito коктел дома Јас веќе ги опишавме. Денес, ајде да зборуваме, како и со што да се пие. Морам да кажам дека строгите правила, сепак, не постојат, но сепак некои работи што треба да се разгледа и да се спроведе.                          Правила како да се пие Mojito

• очила. Како по правило, коктел Мохито користат високи чаши со мала светлинка кон дното. Во овие очила сите состојки се наоѓаат совршено.

• температура. Пијалокот е најдобро да се служи разладено на 10 ° C. Ова е особено точно во текот на летото, кога тоа е многу жешко.

Видео: Таг: Пијте Mojito ..• Канали. Чудно е доволно, но овој пијалок се служи со две сламки. Ова се должи на фактот дека во стаклото поради мраз кора формирана воздушни перничиња. Така е и со помош на други канали за воздух и надвор. Ова е главната причина, во принцип, примената на вториот цевка.

• Што пијат Mojito. Во повеќето случаи, пијалок служи за десерт без закуски. Но, тоа не значи дека не е можно да имаат закуска. Во овој случај, рибата одговара најдобро, месо, грав.

• Порција. Овој коктел пијат мали голтки и полека, со цел да ги ужива сите шарм на овој голем кубанскиот пијалок.

Со овој пристап, може да се фати максималниот сите вкус, арома и вкус Mojito.

• Атмосфера. Вистински да се релаксираат, да пијат треба да се пие во релаксирана атмосфера со добра музика во добра фирма.

Тогаш може да се целосно да се опуштите и да уживате во целосна задоволство.

Сега ќе знаат основните правила за тоа како да се напие Mojito.

Со следниве нив, навистина ќе биде во можност целосно да уживаат во овој прекрасен пијалок и се уште се добие задоволство на комуникација со вашите пријатели. Уживајте во вашиот одмор!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Избор на правото рум за MojitoИзбор на правото рум за Mojito
Три коктели со алкохол и без: безалкохолни Mojito "белата бреза" и "забава"Три коктели со алкохол и без: безалкохолни Mojito "белата бреза" и "забава"
Сите коктел "Шрафцигер"Сите коктел "Шрафцигер"
Најдобар рецепт за Mojito без алкохол, готвењеНајдобар рецепт за Mojito без алкохол, готвење
Безалкохолен MojitoБезалкохолен Mojito
Рецепти за коктел "Мохито"Рецепти за коктел "Мохито"
Како да се напие MojitoКако да се напие Mojito
Како да се напие Mojito - ние учат суптилностите и нови правилаКако да се напие Mojito - ние учат суптилностите и нови правила
Алкохол SIC SIC: карактеристики и тајни на протокот на пијалаци на табелатаАлкохол SIC SIC: карактеристики и тајни на протокот на пијалаци на табелата
Како да се подготви коктел МохитоКако да се подготви коктел Мохито
» » Како да се напие Mojito