ma.AlcoruGuru.ru

Колку може да nimesil после пиење алкохол?

Може ли да се Nimesil и алкохол во исто време? Nimesil - добро познат и високо-квалитетни лекови против болки, но дали тоа може да се комбинираат со силни пијалоци? Многу луѓе мислат - болката залудно, стана полесно! Можете да го одбележат настанот чаша "чај"!

За да се разбере како да се учествува "Nimesil" алкохол треба да се прочита упатството на лекот.

Nimesil - нестероидни анти-воспалителни агент

Nimesil - бел прав. Кога се раствора во вода се претвора во пијалок со вкус на портокал. На дрога има аналгетски, анти-воспалителни ефекти, го намалува температурата на телото.

Индикации "nimesil" ознака:Стакло со алкохол и опкружен со таблетиОдговорите на ова прашање врз основа на контраиндикации за лекови. Nimesil не се предвидени за луѓето со болести на бубрезите и црниот дроб, бидејќи на своите хепатотоксичност. Имено, овие тела работат на обработка на алкохол.

Ензимите на црниот дроб треба да се произведуваат катализатори за раскинувањето на етанол. Бубрег беше надвор филтрираат сите штетни за организмот.

Дури и здравите луѓе "Nimesil" дава значителен товар на властите на филтри. А потоа, тука е алкохол и земам гориво. Товарот на црниот дроб и бубрезите се зголеми неколку пати.Кои ќе бидат последиците од пијалок и истовремена употреба на лекот не е познато - од честото мокрење на бубрезите и црниот дроб.

Nimesil не се предвидени за луѓето со болести на срцето, крвните садови и крвта. Алкохолот негативно влијае на крвните садови и болни и здрави луѓе. Етил алкохол предизвикува вазоспазам, зголемување на товарот на срцевиот мускул. Додавајќи дека "nimesil" и последиците од таквиот акт не предвидува секој лекар - од акутна срцева слабост до смрт.

Nimesil не се предвидени да се алкохоличари. Сите тело системи имаат зависни луѓе се веќе во непристоен состојба, и сите ризици на "Ним" се зголеми колектор.

Кога ќе можам да пијат алкохол по преземањето на "nimesil"?

Преминал чаши пивоНа полу-живот на дрога се движи од 2 до 6 часа. И тоа само ќе прифати половина
дозата. По уште 2-6 часа што ќе се покаже на останатите втората половина на дрога во телото.

Односно 1 торба "nimesil" го напушта телото во 12 часа. Тоа е само по тоа што може да се третираат со топла пијалок.

Ако алкохолот е основно, тоа е отстранета од телото за најмалку еден ден. Затоа, "Nimesil" може да се не порано од 24 часа по последната доза на алкохол.

Не тортура на лекарот прашањето - што е компатибилноста на дрога со алкохол. Апсолутно сите лекови не сакаат алкохол и може да се однесуваат како што се очекува. Значи прво треба да се опорави, и само тогаш се занесе во вашиот омилен коктел.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Компатибилност лекови против болки и алкохолКомпатибилност лекови против болки и алкохол
Интеракција nimesil и алкохолИнтеракција nimesil и алкохол
Movalis алкохол по колку може да се земе?Movalis алкохол по колку може да се земе?
Алкохолот и ибупрофенотАлкохолот и ибупрофенот
Дали galavit и алкохол во комбинација?Дали galavit и алкохол во комбинација?
Tsitramona компатибилност со алкохолTsitramona компатибилност со алкохол
Nise дрога и алкохол: КомпатибилностNise дрога и алкохол: Компатибилност
Како да се комбинираат свеќи galavit и алкохол?Како да се комбинираат свеќи galavit и алкохол?
Vilprafen и алкохолVilprafen и алкохол
Што пијат таблети од труење?Што пијат таблети од труење?
» » Колку може да nimesil после пиење алкохол?