ma.AlcoruGuru.ru

Јагода алкохол ПКР SiC (xuxu)

49267804_47892190_1251097485_picturecontentpidb3e2 Имаше една јагода ликер Ксу Ксу (XuXu) не змии долго време, односно во 1997 година, но веќе успеа да го освои огромна публика доби голема популарност меѓу слатки алкохолни пијалаци. Ова одигра не е неважен улога и технологијата на изработка на пијалок, бидејќи за неговото производство и не користи шеќер. Сепак, јагода ликер Xue Xue во женскиот општество се смета за фаворит, иако овој факт. И како што се бара од страна на самите производители, овој пијалок содржи конзерванси и бои, но тоа е лесно да се сомневам, бидејќи на етикетите на некои шишиња содржи дел од натписот E129, кој не е ништо повеќе од една црвена боја. Но, ова барање е најнов нема ефект, бидејќи шансите атрактивни XuXu алкохол шишиња од контра, во еден момент. И сите, благодарение на уникатен вкус на пијалакот, се изговара јагода тонови. Фактот дека пијалакот содржи алкохол е тешко чувствува, тоа е резултат на мала јачина на алкохол од само 15%.

За оние кои се претставници на баварската компанија која го создаде овој прекрасен производ Георг Hemmeter, репутација е многу важен. Во овој поглед, јагода алкохол Xue Xue (XuXu) направени од зрели јагоди (неговата содржина често достигнува 66%.) Нерѓосувачки вотка со мала количина на сок од лимон.

Правилната употреба на алкохол Ксу Ксу (XuXu)

Пијат традиционално не има во разредена форма како однапред shoter се излади до 13 ° C. Но, убави дами не застануваат на оваа варијанта на употребата на алкохол и да се обидат да се направи добар дури и подобро. Имено измисли голем коктел рецепти со додавање на алкохол Ксу Ксу. Во цел за овие чести јагода алкохол Xue Xue (XuXu) се меша со шампањ или пенливо вино, пропорциите на кои зависат вкус параметри.123540050_RR_RRyoRRS_SАко се соочуваат со проблемот на стекнување на алкохол во продавница може лесно да се подготви дома, како главни компоненти - јагоди и вотка да се купи не е тешко. Кога времето се загрева, првите плодови на јагоди, тоа е време да се започне готвење алкохол Ксу Ксу дома, затоа што само ќе треба плодови, алкохолна основа и природен шеќер. Исто така, за нејзината изработка не е потребно да се користи свеж јагоди, бидејќи во оф-сезона, тоа е многу скапо, за да може да се направи, и замрзнати плодови.

Оригиналниот пијалок Ксу Ксу содржи само 15% алкохол во неговиот состав не содржи шеќер, според производителот, тој е многу густа, матна и слатки. Ние ќе подготвиме аналоген, но со додаток на шеќер.Рецепти за јагода ликер доволно, ние го одбра најлесниот повеќето прилагодени и едноставна.

Рецепт за јагода ликер Ксу Ксу

  • Зрели слатка јагода - 0,5 кг
  • Водка или алкохол разредена до 40% - 0,5 l
  • Шеќер -250-300 g
  • Распоредени вода - 200 ml

За да започнете, се мијат на јагоди, отстранете дршката и се сече на половина, големи плодови може да се сече на парчиња и 4. Прелива јагоди во кварта тегла, да го пополнат со разредена алкохол и вотка. Важно е дека додека зрната биле покриени со вотка. Можете да го користите во поголеми количини, така што таа да стигне до рабовите на банките. Додај во инфузијата на сок од лимон, па нашите пијалок збогатен пријатен киселост.

strawberryliqueur-1Испрати банка дена до 7-10 на прозорецот, тоа ќе биде одлично ако инфузија ќе падне сонцето. По што инфузија внимателно вирус преку cheesecloth, без притискање на јагоди потоа додадете шеќер во тегла со бобинки. Инфузија zakuporte и го постави настрана се додека тоа не е корисно за нас. Што се однесува до банките, и јагоди со шеќер, тоа ќе биде потребно да се тресат неколку пати и ќе замине за 2-3 дена, шеќер треба да се раствори. Сируп, потрошувачка, да додадете тегла вода - 200 ml, повторно се меша и се прелива од останатите сируп.

Јагода инфузија меша со сируп, се става во тегла и повторно 3-5 дена го напушти nastaivatsya.Klubnichny алкохол во тоа време го расчисти и тогаш тоа мора да бидат филтрирани. Ќе заврши вкусна ликер убава "јагода" боја. Иако неговата сила нема да надмине 15%, но вкус и вкус се едноставно божественото. Пијат алкохол ладни, и тој ќе направи вкусна шербет.

Погодно за јагода ликер XuXu?

Овој пијалок е наменет првенствено на убава половина од човештвото. Се должи на фактот дека тој има интензивна слатка, неверојатно пријатен вкус и арома е многу популарен меѓу жените. Но, во користењето на овој пијалак е потребно сите исти да се покаже точноста, бидејќи и покрај фактот дека има доволно ниска сила (околу 15%), алкохол скоро и да не се чувствува, во врска со ова, можете лесно да се занесувај и пијат брзо да се земе една капка премногу.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ДетелинаДетелина
Ксу Ксу - нов алкохолен пијалак во мапата на ЕвропаКсу Ксу - нов алкохолен пијалак во мапата на Европа
Домашна јагода ликерДомашна јагода ликер
Јагода ликер домаЈагода ликер дома
Како да се направи јагода и јагода ликерКако да се направи јагода и јагода ликер
Ангел кревет (лош ангел)Ангел кревет (лош ангел)
БебеБебе
Xue Xue - јагода ликер и воткаXue Xue - јагода ликер и вотка
Ксу SiC (xuxu)Ксу SiC (xuxu)
Јагода ликерЈагода ликер
» » Јагода алкохол ПКР SiC (xuxu)